حذف موقت اکانت اینستاگرام

حذف موقت اکانت اینستاگرام

گاهی شرایطی پیش می­آید که افراد بنا به هر دلایلی دوست دارند که به طور موقت از فضای مجازی دور باشند اما نمی­خواهند که حساب کاربری یا اکانتشان به طور کامل از بین برود . راهکاری که در اینگونه موارد پیشنهاد می­شود حذف موقت اکانت اینستاگرام است . 

گاهی شرایطی پیش می­آید که افراد بنا به هر دلایلی دوست دارند که به طور موقت از فضای مجازی دور باشند اما نمی­خواهند که حساب کاربری یا اکانتشان به طور کامل از بین برود . راهکاری که در اینگونه موارد پیشنهاد می­شود حذف موقت اکانت اینستاگرام است . 

اگر حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید ، پروفایل ، عکس­ها ، نظرات و لایک­ها در صفحه شما پنهان می­شوند و اکانت شما به حالت غیر فعال تغییر پیدا می­کند . اکانت تا زمانی که دوباره به آن ورود مجدد کنید ، غیر فعال باقی خواهند ماند و ورود مجدد شما باعث فعال شدن آن به همان صورت قبلی خواهد شد . 

نکته حائز اهمیت این است که برای حذف موقت اکانت حساب اینستاگرام خود باید از طریق رایانه یا مرورگر تلفن همراه اقدام به غیرفعال کردن کنید .

نکته مهم دیگری هم که وجود دارد این است که قابلیت حذف موقت اکانت اینستاگرام فقط یک بار در هفته امکان پذیر است . این بدان معنی است که از لحظه­­ی غیر فعال کردن یا حذف موقت اینستاگرام خود باید یک هفته بگذرد تا دوباره بتوانید برای غیر فعال سازی اکانت اینستاگرام خود اقدام کنید .

در این مقاله ما نگاهی می­اندازیم که چگونه می توانید حساب اینستاگرام خود را حذف یا به طور موقت غیرفعال کنید . چند مرحله ساده وجود دارد که باید آن­ها را دنبال کنید . 

همچنین اگر قصد خرید فالوور اینستاگرام را دارید ، به سایر مقاله­های سایت نگاهی بیندازید . 

مراحل حذف موقت اکانت اینستاگرام

اگر تصمیم دارید که اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت حذف و یا غیرفعال کنید تا در آینده هم بتوانید از آن استفاده مجدد کنید ، باید مراحل زیر را برای حذف موقت اکانت اینستاگرام خود طی کنید . 

قدم اول 

توجه داشته باشید که این شرکت به شما اجازه نمی دهد حساب اینستاگرام خود را از داخل برنامه غیر فعال کنید پس ابتدا باید از طریق مرورگر تلفن همراه یا رایانه خود ، وارد صفحه اینستاگرامتان شوید . 

قدم دوم 

بر روی آیکون پروفایل در بالا سمت راست کلیک کنید و وارد صفحه پروفایل خود شوید . سپس بر روی Edit Profile  کلیک کنید .

قدم سوم 

در این مرحله وارد صفحه ویرایش پروفایل خواهید شد . صقحه را به پایین اسکرول کنید تا به انتهای صفحه برسید . با کلیک بر روی گزینه Temporarily disable my account  به صفحه دی اکتیو کردن اینستاگرام هدایت می­شوید .

قدم چهارم 

در این مرجله ابتدا باید دلیل غیرفعال کردن اکانت خود را مشخص کنید .

در  فیلد چرا می­خواهید اکانت خود را غیر فعال کنید  (Why are you disabling your account)دلیل خود را برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام مشخص کنید . 

سپس در فیلد To continue, please re-enter your password برای تایید نهایی غیرفعال سازی اکانت ، باید رمز عبور ورود به اکانت خود را وارد نمایید . 

در آخرین قدم با کلیک بر روی Temporarily Disable Account پنجره‌ای به صورت پاپ آپ نمایش داده خواهد شد . با کلیک بر روی دکمه Yes فرآیند غیرفعال شدن اکانت شما به اتمام می­رسد .

با کلیک بر روی دکمه غیرفعال ، این فرآیند ممکن بلافاصله انجام شود اما این امکان نیز وجود دارد که تا چند ساعتی هم طول بکشد .

تفاوت حذف موقت اکانت اینستاگرام  با حذف کامل آن 

غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام آسان­تر از حذف کامل حساب کاربری شما است . زیرا برای حذف کامل حساب کاربری ابتدا باید از اینستاگرام درخواست کنید .

اینستاگرام تا 30 روز پس از درخواست شما ، اکانتتان را حذف می­کند . حساب شما و تمام اطلاعاتتان برای همیشه پاک می شود و دیگر این امکان وجود ندارد تا بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید . البته این پروسه ممکن است تا 90 روز هم برای شما به طول بیانجامد . 

غیرفعال کردن موقت حساب کاربری ، پروفایل ، عکس ها ، نظرات و لایک­های شما را پنهان خواهد کرد اما وقتی حساب خود را به طور کامل پاک می کنید ، پروفایل ، عکس ها ، فیلم ها ، نظرات ، لایک­ها و دنبال کنندگان شما برای همیشه حذف می­شوند . 

بعد از اینکه حسابتان پاک شد ، دیگر برای شما این امکان وجود ندارد تا با همان نام کاربری دوباره وارد سیستم شوید یا حتی آن نام کاربری را به حساب دیگری اضافه کنید .