تغییر پسورد اینستاگرام

تغییر پسورد اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه های رسانه های اجتماعی روی کره زمین است . اینستاگرام به ما امکان را می دهد که همه چیز را با دوستان خود به اشتراک بگذاریم ، از عکس های تعطیلاتمان گرفته تا تصاویر زیبا از حیوانات خانگی ، غذاها و ... . اما گاهی بنا به دلایل امنیتی ، فراموشی رمز عبور یا هر دلیل دیگری نیاز به تغییر پسوورد اینستاگرام خود داریم .  

اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه های رسانه های اجتماعی روی کره زمین است . اینستاگرام به ما امکان را می دهد که همه چیز را با دوستان خود به اشتراک بگذاریم ، از عکس های تعطیلاتمان گرفته تا تصاویر زیبا از حیوانات خانگی ، غذاها و ... . اما گاهی بنا به دلایل امنیتی ، فراموشی رمز عبور یا هر دلیل دیگری نیاز به تغییر پسوورد اینستاگرام خود داریم .  

از زمان راه اندازی اینستاگرام در سال 2010 ، این برنامه تغییرات زیادی را تجربه کرده است ، از جمله اینکه در سال 2012 توسط فیس بوک خریداری شده است . این امر باعث شده است تا بتوانیم با اطلاعات مورد نیاز برای ورود به فیس بوک خود به برنامه اینستاگرام نیز وارد شویم . اگر هم فیس بوک ندارید ، می توانید با آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که هنگام اولین ورودتان وارد کردید ، وارد سیستم شوید .

با این حال از هر روش ورود به سیستمی که استفاده می کنید ، بهتر است به طور مرتب رمز ورود خود را تغییر دهید تا امنیت حساب خود را حفظ کنید .

اگر  نمی دانید چگونه رمز ورود اینستاگرام خود را تغییر دهید یا اینکه دیگر به اکانت خود دسرسی ندارید و اکنون باید اطلاعات ورود به سیستم خود را دوباره تنظیم کنید، در این مقاله سعی می کنیم همه مواردی که باید در مورد تغییر رمز ورود اینستاگرام خود بدانید را به شما بگوییم .

همچنین اگر قصد خرید فالوور اینستاگرام را دارید ، به سایر مقاله های سایت نگاهی بیندازید .

نحوه تغییر پسوورد اینستاگرام 

تغییر پسوورد اینستاگرام بسیار آسان است و برای تغییر آن با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد . این فرایند در هر سیستمی ، یکسان است و تفاوتی ندارد که از چه سیستم عاملی استفاده می کنید . 

برای تغییر رمز عبورتان مراحل زبر را به ترتیب دنبال کنید :

 

ابتدا باید برنامه را باز کرده و  به صفحه پروفایل خود بروید . سپس ،  بر روی نماد منو ( سه خط بالا سمت راست صفحه ) کلیک کنید و به قسمت تنظیمات >  امنیت >  گذرواژه بروید .

در این مرحله  شما باید رمز عبور فعلی خود را وارد کنید ، پس از آن رمز جدیدی که می خواهید از آن استفاده کنید را وارد کنید .

 این نکته را به یاد داشته باشید که بهتر است از رمز عبوری استفاده کنید که قبلا در برنامه های دیگر از آن استفاده نشده است و منحصر به فرد است . 

همچنین برای حفظ امنیت بیشتر  سعی کنید رمز کمی پیچیده باشد . برای مثال از اعداد ، حروف بزرگ و کوچک و سایر نشانه ها استفاده کنید زیرا این نشانه ها باعث می شوند حدس زدن رمز عبور شما دشوارتر شود .

اینستاگرام توصیه می کند که برای ایجاد یک رمز عبور قوی ، ترکیبی از حداقل شش عدد ، حروف و علائم نگارشی (مانند ! و ٪ ) استفاده کنید 

نحوه ریست کردن پسوورد اینستاگرام 

شریطی هم پیش می آید که افراد رمز عبور یا پسوورد خود را به کلی فراموش می کنند . در این مورد شما قادر به تغییر رمز عبور خود نیستید زیرا برای تغییر رمز عبور باید رمز عبور قبلی خود را به خاطر داشته باشید . 

کاری که در مواجهه با این مشکل باید انجام دهید این است که باید رمز ورود اینستاگرام خود را بازنشانی کنید ، یا از حساب پیوند خورده فیس بوک وارد شوید . اگر هم فیس بوک ندارید ، می توانید از آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود استفاده کنید .

روند کار برای سیستم عامل های iOS و Android کمی متفاوت است . 

اگر از دستگاه Android استفاده می کنید ، برنامه را باز کنید تا صفحه ورود به سیستم ظاهر شود . سپس ، دریافت کمک برای ورود به سیستم را انتخاب کنید (در زیر ورود به سیستم) .

سپس بر روی استفاده از نام کاربری یا ایمیل (Use Username or Email ) ، ارسال پیام کوتاه (Send an SMS ) یا ورود به سیستم با فیس بوک ( Log in with Facebook ) کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید .

اگر از دستگاه iOS استفاده می کنید ، مانند قبل به صفحه ورود به سیستم بروید و دریافت کمک برای ورود به سیستم را انتخاب کنید . روش ترجیحی خود را برای بازنشانی اعتبار ورود به سیستم (نام کاربری یا تلفن) انتخاب کنید و نام کاربری ، آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید .

سپس بر روی Next کلیک کنید و برای بازنشانی رمز عبور اینستاگرام خود ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید . اکنون باید بتوانید یک رمز ورود کاملاً جدید انتخاب کنید .