دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین و موفق ترین رسانه های اجتماعی است . با این حال ، گاهی اوقات اینستاگرام با تمام آن جذابیت های بی پایانش ممکن است بیش از حد باعث حواس پرتی شود و یا به ابزاری نامطلوب در زندگی افراد تبدیل شود . در این صورت ، شما این امکان را دارید که اقدام به دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام خود کنید.

اینستاگرام یکی از محبوب ترین و موفق ترین رسانه های اجتماعی است . با این حال ، گاهی اوقات اینستاگرام با تمام آن جذابیت های بی پایانش ممکن است بیش از حد باعث حواس پرتی شود و یا به ابزاری نامطلوب در زندگی افراد تبدیل شود . در این صورت ، شما این امکان را دارید که اقدام به دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام خود کنید.

لازم به ذکر است که برای دوری از فضای اینستاگرام دو گزینه پیش رو دارید . اگر فکر می کنید وقفه شما فقط موقتی است ، بهتر است حساب خود را برای مدتی غیرفعال کنید . برای آشنایی بیشتر یا این مورد و مزیت­هایش می توانید به مقاله حذف موقت اکانت اینستاگرام در این سایت مراجعه کنید . 

با این حال افرادی هستند که بنا به هر دلیلی می خواهند اکانت خود را برای همیشه دی اکتیو کنند . اگر  از این موضوع به طور کامل مطمئن هستید و این قصد را دارید که اکانت خود را به طور کامل حذف کنید ، در این مقاله سعی می کنیم شما را با فرآیند دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام به طور کامل آشنا کنیم . 

همچنین اگر قصد خرید فالوور اینستاگرام را دارید ، به سایر مقاله های سایت نگاهی بیندازید .

مراحل دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

اگر تصمیم دارید که اکانت اینستاگرام خود را به صورت کامل حذف و یا دی اکتیو کنید ، باید مراحل زیر را برای حذف کامل و دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام خود طی کنید .

توجه داشته باشید که این شرکت به شما اجازه نمی دهد اکانت اینستاگرام خود را از داخل برنامه غیر فعال و یا دی اکتیو کنید پس ابتدا باید از طریق مرورگر تلفن همراه یا رایانه خود ، وارد صفحه اینستاگرامتان شوید .

قدم اول در دی اکتیو کردن اینستاگرام

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، نمی توانید حساب اینستاگرام خود را از طریق برنامه تلفن همراه حذف کنید . پس اولین قدم این است که با استفاده از مرورگر وب کامپیوتر یا موبایل خود ، وارد وب سایت اینستاگرام شوید . سپس با استفاده از نام کاربری و رمزعبور خود وارد اکانت اینستاگرام خود شوید . 

قدم دوم در دی اکتیو کردن اینستاگرام

پس از ورود به پروفایلتان به صفحه حذف حساب کاربری بروید . از منوی پایین صفحه ، دلیل حذف حساب خود را انتخاب کنید . می توانید از گزینه های  "بیش از حد شلوغ / حواس پرتی" یا "نگران اطلاعاتم هستم " استفاده کنید . اگر هیچ یک از گزینه ها صحیح نیست یا شما ترجیح می دهید دلیلی برای حذف اکانت خود نیاورید ، می توانید گزینه "سایر موارد" را انتخاب کنید .

قدم سوم در دی اکتیو کردن اینستاگرام

بعد از این که دلیل خود را برای دی اکتیو کردن اکانت خود انتخاب کردید ، بر روی "حذف دائمی حساب من" کلیک کنید .

توجه داشته باشید که حساب های حذف شده در آینده قابل بازیابی یا فعال سازی مجدد نیستند . از این رو شما برای همیشه و به طور دائم همه فالوور یا دنبال کنندگان ، لایک ها ، نظرات و پست های خود را از دست خواهید داد .

گزینه ساده تر این است که حساب خود را غیرفعال کنید . 

تفاوت دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام  با حذف موقت آن 

غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام آسان تر از حذف کامل حساب کاربری شما است . زیرا برای حذف کامل حساب کاربری ابتدا باید از اینستاگرام درخواست کنید . .

اینستاگرام تا 30 روز پس از درخواست شما ، اکانتتان را حذف خواهد کرد . حساب شما و تمام اطلاعاتتان برای همیشه پاک می شود و دیگر این امکان وجود ندارد تا بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید . البته این پروسه ممکن است تا 90 روز هم برای شما به طول بیانجامد . 

غیرفعال کردن موقت حساب کاربری ، پروفایل ، عکس ها ، نظرات و لایک های شما را پنهان خواهد کرد اما وقتی حساب خود را به طور کامل پاک می کنید ، پروفایل ، عکس ها ، فیلم ها ، نظرات ، لایک ها و دنبال کنندگان شما برای همیشه حذف می شوند . 

بعد از اینکه حسابتان پاک شد ، دیگر برای شما این امکان وجود ندارد تا با همان نام کاربری دوباره وارد سیستم شوید یا حتی آن نام کاربری را به حساب دیگری اضافه کنید .