نحوه تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

نحوه تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

امروزه از اینستاگرام به عنوان یکی از محبوت ترین رسانه های اجتماعی یاد می شود که به نوعی با زندگی روزمره کاربران آن گره خورده است . اما گاهی بنا به دلایل امنیتی ، فراموشی رمز عبور یا هر دلیل دیگری نیاز به تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی خود داریم . 

امروزه از اینستاگرام به عنوان یکی از محبوت ترین رسانه های اجتماعی یاد می شود که به نوعی با زندگی روزمره کاربران آن گره خورده است . اما گاهی بنا به دلایل امنیتی ، فراموشی رمز عبور یا هر دلیل دیگری نیاز به تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی خود داریم . 

اگر از مدیریت رمزهای عبور استفاده نمی کنید ، به خاطر سپردن کلمات عبور برای شما می تواند مشکلاتی ایجاد کند . اگر رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید ، نمی توانید همان رمز ورود را بازیابی کنید ، اما این امکان را دارید تا رمز عبور خود را به رمزی جدید تغییر دهید . 

اگر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده اید یا شخص دیگری مجبور شده است بدون اجازه شما آن را تغییر دهد ، اینستاگرام یک روش ساده برای بازیابی ارائه می دهد . در این مقاله درباره بازیابی رمز اکانت شما صحبت خواهیم کرد و سعی می کنیم همه مواردی که باید در مورد نحوه تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی خود را بدانید ، به شما بگوییم .

همچنین اگر قصد خرید فالوور اینستاگرام را دارید ، به سایر مقاله های سایت نگاهی بیندازید .

 

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی از طریق وب سایت اینستاگرام

 

ابتدا از طریق مرورگر گوشی یا کامپیوتر خود به وب سایت اینستاگرام بروید . سپس بر روی لینک ورود به سیستم ( Log In ) در پایین صفحه کلیک کنید .

در صفحه بعد ، در زیر قسمت ورود به سیستم ، بر روی لینک رمز عبور خود را فراموش کرده اید (Forgot   Password ) کلیک کنید . 

در مرحله بعد ، نام کاربری ، ایمیل یا شماره تلفنی را که هنگام راه اندازی حساب خود استفاده کرده اید را تایپ کنید . پس از گذراندن بررسی امنیتی ، روی دکمه تنظیم مجدد رمز عبور ( Reset Password ) کلیک کنید .

یک پیام ایمیل به آدرس ایمیل شما که در هنگام ساختن اکانت وارد کرده بودید ، ارسال می شود . این ایمیل شامل لینکی برای بازنشانی رمز عبور شما است . هنگامی که پیام را دریافت کردید ، روی دکمه تنظیم مجدد رمز عبور ( Reset Password ) کلیک کنید .

رمز عبور جدید خود را تایپ کنید (آن را به یک رمزعبور قوی تبدیل کنید). برای تأیید ، مجدداً آن را تایپ کنید و سپس برای آخرین بار روی تنظیم مجدد رمز عبور کلیک کنید .

 

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی از طریق برنامه اینستاگرام 

 

برای بازنشانی رمز ورود خود از برنامه اینستاگرام هم کار سختی در پیش ندارید و مراحل به همان آسانی روش قبل است . ما در اینجا از نسخه Android برای مثال خود استفاده می کنیم ، اما در iPhone یا iPad این روند تقریباً مشابه عمل می کند .

برنامه اینستاگرام را باز کرده و سپس بر روی لینک دریافت راهنمایی برای ورود به سیستم ( Get Help Signing In ) در صفحه ورود به سیستم کلیک کنید .

نام کاربری ، ایمیل یا شماره تلفنی را که هنگام ایجاد حساب خود استفاده کرده اید ، تایپ کنید . سپس بر روی گزینه بعدی ( next ) کلیک کنید .

در مرحله بعدی ، می توانید از اینستاگرام بخواهید که برای شما ایمیل یا پیام کوتاه ارسال کند ، یا اگر امکانش را دارید می توانید با استفاده از یک حساب پیوندی فیس بوک وارد سیستم شوید .

اگر پیام کوتاه را انتخاب کنید ، متنی به همراه یک کد دریافت خواهید کرد که باید آن کد را در برنامه تایپ کنید . سپس می توانید رمز ورود جدیدی تنظیم کرده و وارد سیستم شوید .

اگر گزینه ایمیل را انتخاب کنید ، به ایمیلی که برای ورود به سیستم اینستاگرام خود استفاده کرده اید یک پیام ایمیل ارسال خواهد شد .

در این پیام ، روی لینک ورود به عنوان < نام کاربری شما > ( Log In As <username> ) کلیک کنید . در غیر این صورت ، می توانید روی لینک بازنشانی رمز عبور  اینستاگرام خود (Reset Your Instagram Password ) کلیک کنید . هر دو شما را به صفحه تنظیم مجدد رمز عبور می رسانند .

رمز عبور جدید خود را تایپ کنید (و آن را به یک رمزعبور قوی تبدیل کنید) . برای تأیید ، مجدداً آن را تایپ کنید و سپس برای آخرین بار روی تنظیم مجدد رمز عبور کلیک کنید .