پرسش و پاسخ‌هایی در مورد استفاده از اینستاگرام و کاربردهای آن

پرسش و پاسخ‌هایی در مورد استفاده از اینستاگرام و کاربردهای آن

در مورد اینستاگرام و چگونگی استفاده از آن سوال هایی وجود دارند که دانستن پاسخ این سوالات می تواند کاربران را در استفاده بهتر از اینستاگرام راهنمایی کند. در این مقاله سعی شده است تا به متداول ترین سوالات ممکن در این مورد پاسخ داده شود.

در مورد اینستاگرام و چگونگی استفاده از آن سوال هایی وجود دارند که دانستن پاسخ این سوالات می تواند کاربران را در استفاده بهتر از اینستاگرام راهنمایی کند. در این مقاله سعی شده است تا به متداول ترین سوالات ممکن در این مورد پاسخ داده شود.

اینستاگرام

در صورتی که به تازگی از اینستاگرام استفاده می کنید و به اصطلاح تازه کار هستید، پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه این مقاله در مورد اینستاگرام و چگونگی استفاده از آن مطالعه نمایید تا بتوانید به درک بهتری از سوال های زیر و پاسخ های ارائه شده برای آنها برسید. 

اکانت خصوصی و عمومی چیست؟

شما می توانید یکی از دو حالت خصوصی و یا عمومی را برای اکانت خود در نظر بگیرید. در حالت عمومی اکانت شما قابل مشاهده برای تمام کاربران اینستاگرام خواهد بود ولی در حالت خصوصی فقط فالورهای شما می توانند اکانت شما را مشاهده نمایند. در حالت پیش فرض، اکانت شما عمومی خواهد بود که می توانید آن را خصوصی کنید. 

برای خرید فالوور اینستاگرام با ما همراه باشید

چگونه می توان اکانت اینستاگرام خود را به حالت خصوصی تنظیم نمود؟

برای خصوصی نمودن اکانت لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به قسمت پروفایل اکانت خود وارد شوید.
  2. گزینه ای خواهید دید که شکلی مانند خورشید دارد، آن را انتخاب کنید. البته در دستگاه های اندروید گزینه سه نقطه را باید انتخاب کنید.
  3. حالا آیکون Private Account را فعال کنید.

چه افرادی می توانند پست هایی را که به اشتراک می گذارید را لایک کنند و برای شما کامنت بگذارند؟

در صورتی که اکانت شما عمومی باشد تمام کاربران می توانند پست های شما را لایک کرده و یا برای شما کامنت بگذارند. این در حالی است که اگر اکانت خصوصی دارید، تنها فالورها و کسانی که شما تاییدشان کرده باشید قادر به مشاهده پست های شما خواهند بود. 

چگونه می توانیم کامنتها را در اینستاگرام فیلتر نماییم؟

در برنامه اینستاگرام اخیرا قابلیتی اضافه شده است که بر اساس آن شما در فیلتر نمودن کامنت ها مختار هستید و می توانید این کار را انجام دهید. برای فیلتر کردن کامنت ها به روش زیر اقدام نمایید:

  1. ابتدا به پروفایل اکانت خود وارد شوید.
  2. حالا گزینه سه نقطه را در دستگاه های اندرویدی و خورشید را در دستگاه های آی او اسی انتخاب کنید. 
  3. حالا باید آیکون Comments را لمس کنید.
  4. در باکس باز شده Hide Inappropriate Comments را انتخاب نمایید. در این حالت کامنت هایی که اینستاگرام به صورت پیش فرض تعریف نموده به صورت خودکار فیلتر می شوند. در این قسمت گزینه ای با نام Custom Keywords موجود است که توسط آن می توان کلمات و عبارات خود را به لیست فیلترینگ اضافه نمایید.
  5. در پایان آیکون Done را انتخاب نمایید تا تغییرات ذخیره گردند.

 در صورتی که درخواست فالو کاربری را اشتباها قبول نمودید، لازم است چه کاری انجام دهید؟

ممکن است اشتباها درخواست فالو یکی از کاربران را قبول کرده و بعد از آن به اشتباه خود پی برده باشید. این اشتباه قابل جبران است. لازم است از طریق پروفایل خود، وی را بلاک نمایید. البته لازم نیست نگران باشید زیرا فرد موردنظر در صورت بلاک شدن از جانب شما، هیچ اعلانی در این مورد دریافت نخواهد کرد.

پست هایی را که شما لایک کردید را چه افرادی می توانند مشاهده نمایید؟

در صورتی که شما پستی را لایک کنید نام کاربری شما در لیست لایک های آن پست قرار خواهد گرفت. در نتیجه هر شخصی که بتواند پست موردنظر را ببیند می تواند اکانت شما را هم در لیست افرادی که لایک کرده اند، مشاهده نماید. فالورهای شما هم می توانند بعضی از پست هایی را که توسط شما لایک شده اند را ببینند. 

آیا می توان عکس پروفایل و یا بیوگرافی اکانت خود را در اینستاگرام مخفی نمود؟

خیر این کار انجام پذیر نیست. پیشنهاد می کنیم که اگر دوست ندارید عکس پروفایل شما و یا بیوگرافی تان توسط افراد دیگر دیده شود از قرار دادن آنها خودداری نمایید.

پروفایل کاربران اینستاگرام توسط چه کسانی از طریق سایت آن قابل مشاهده است؟

سایت اینستاگرام هم درست مانند اپلیکیشن آن است. لازم است حتما به خصوصی بودن و یا عمومی بودن پروفایل خود دقت نمایید. در صورتی که پروفایل خود را در حالت عمومی پیش فرض نگه داشته باشید، تمامی کاربران اینستاگرام می توانند پست های شما را مشاهده کنند ولی در حالت خصوصی تنها فالورهای شما قادر خواهند بود.