برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور

بعضی از فعالیتها مانند برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور بسیار کارساز و مفید می باشد که ما در این مقاله به بررسی این موضوع مهم می پردازیم . 

امروزه اینستاگرام یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی است که بسیاری از کسب و کارها بر روی این شبکه اجتماعی می باشد چون اینستاگرام ویترین کسب و کار شما می باشد و به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی بین کاربران می باشد به همین علت باید جذاب باشد و تعداد فالوورهای زیادی داشته باشد که بعضی از فعالیتها مانند برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور بسیار کارساز و مفید می باشد که ما در این مقاله به بررسی این موضوع مهم می پردازیم . 

مطالب خواندنی : خرید فالوور اینستاگرام

نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی 

برای برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور شما باید چند مرحله را در نظر بگیرید که چند نمونه از آن را بیان می کنیم : 

هدف خود را از برگزاری مسابقه اینستاگرامی مشخص کنید 

قبل از هر کاری ابتدا باید مشخص کنید که هدف شما از این مسابقه برندسازی محصولتان چیست ؟ یا تعامل و یا ارتباط با کاربران جهت معرفی محصول و افزایش فروش می باشد. بنابر این هدف شما در نحوه انتخاب مراحل مسابقه تاثیرگذار است و شما باید مخاطبان و هدفتان را مشخص کنید . 

طراحی ایده و مدل مسابقه 

برای برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور شما باید عنوان مسابقه ، جوایز مسابقه ، طراحی مدل سابقه و موضوع های جذاب را برای اینستاگرام خود پیدا کنید و مدل های مختلفی برای اینگونه مسابقات وجود دارد مانند تشویق به جمع آوری لایک ها ، تشویق به کامنت گذاشتن ، اشتراک گذاری عکس توسط کاربران و تگ کردن دوستان زیر پست مسابقه و غیره با توجه به نمونه مسابقات اینستاگرامی که شما می توانید یک مدل یا چند مدل را در مسابقه اینستاگرامی خود بررسی و استفاده کنید ‌. 

تبلیغات و اطلاع رسانی 

قبل از برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور شما می توانید مسابقه و شرایط آن را جذاب کنید و باید سعی کنید قبل از برگزاری مسابقه تبلیغات خوبی داشته باشید و یک یا چند روش را برای تبلیغات خود انتخاب کنید بنابراین تبلیغات کمک بسیار بزرگی به برگزاری و جذاب شدن مسابقه می کند . 

پست مسابقه و درخواست لایک و کامنت 

یکی از روش های رایج برای مسابقات اینستاگرامی این است که یک پست آموزشی یا تبلیغاتی ایجاد و منتشر کرده و بعد از منتشر کردن پست درخواست لایک یا کامنت از کاربران کنید که در بعضی مواقع این پیج ها برای لایک و کامنت هم یک سری جایزه قرار می دهند که هر فردی که کامنت زیادی بگذارد و یا لایک کند مسابقه را برنده می شود . اصلی ترین هدف این مسابقه دریافت لایک و کامنت است که در اکسپلور اینستاگرام بیشتر دیده می شود و افراد بیشتری را جذب می کند و کاربران همین پست را برای دوستان خود ارسال می کنند که از این طریق می توانید باعث افزایش فالوورهای اینستاگرام شوید . 

راه اندازی یک هشتگ خاص برای مسابقه 

یکی دیگر از روش های برگزاری مسابقات اینستاگرامی برای افزایش فالوور راه اندازی یک هشتگ خاص است . شما می توانید یک کمپین ایجاد کنید و برای کمپین مسابقات خود یک هشتگ قرار بدهید مثلا نام کسب و کار خود را هشتگ کنید و یا یک مفهوم هیجان انگیز داشته باشد و بعد از کاربران بخواهید که از این هشتگ استفاده کنند تا بتوانند در مسابقه شرکت داده شوند و یا می توانید از کسب و کارتان که به مسابقه مربوط باشد هشتگ بگذارید و اصلا از هشتگ های عمومی استفاده نکنید و اگر این هشتگ ها خاص باشد شما فالوورهای بیشتری را به سمت خود جذب کنید و باعث افزایش فالوور در اینستاگرام شما می شود . 

چالش ایجاد کنید 

با ایجاد یک چالش در اینستاگرام شما می توانید هزاران فالوور را به سمت خود جذب کنید . چالش می تواند در واقع به این شکل باشد که کاربران را اقدام به کاری کنید و از آنها درخواست کنید که این اقدام را در اینستاگرام خود منتشر کنند تا بتوانند در مسابقه شرکت کنند که این نوع مسابقه بسیار بحث برانگیز و جالب است و کاربران زیادی به سمت شما خواهند آمد و باید این چالش مرتبط با کسب و کار شما باشد مثلا یک چالش آموزشی درست کنید و از کاربران بخواهید که این چالش را که آموزشی است به فرد دیگری دهد و در این چالش نام شما یا آیدی اینستاگرام شما در آن باشد و شما این چالش ها را استوری کنید که همه متوجه شوند چالش را شما درست کرده اید . 

دعوت به منش کردن 

برای برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور باید طراحی و تبلیغات آن اصولی باشد و در پیج خود منتشر کنید و بعد از انتشار از کاربران بخواهید که دوستان خود را زیر پست و کامنت ها منشن کنند و این پست را برای دوستان خود ارسال کنند و این پست برای افراد زیادی ارسال شود که ممکن است شما را فالوو کنند و یا از محصول و خدمات شما استفاده کنند . 

استخراج کامنت ها و شروع قرعه کشی 

در برگزاری مسابقات اینستاگرامی از بین شرکت کنندگان که موارد را رعایت کرده اند قرعه کشی انجام دهید و به وعده ها و جایزه هایی که دادید عمل کنید و حتما اعلام کنید که چطور قرعه کشی کردید و جایزه برنده چیست ؟ و از برنده تشکر کنید و اسم او را در پست معرفی برنده تگ کنید و شما با این کار افراد را جذب برند محصول خود می کنید . 

بودجه و جایزه تعیین کنید 

بحث بودجه و جایزه بسیار مهم می باشد چون مسابقه بدون هزینه امکان ندارد و باید هزینه مناسبی در نظر بگیرید و جایزه باید ارزشمند باشد تا کاربر در مسابقه شرکت کند و همین کار باعث جذب کاربر و افزایش فالوور در اینستاگرام خواهد شد . 

سخن پایانی 

در برگزاری مسابقات اینستاگرامی برای افزایش فالوور باید مراحل مختلف یاد شده را توجه کرد که بسیار مهم می باشد به همین منظور شما می توانید با شرکت هپی فالوور ارتباط و از نحوه برگزاری این مسابقات اینستاگرامی اطلاع حاصل کنید .