کلوز فرند در اینستاگرام

کلوز فرند در اینستاگرام

کلوزفرند در اینستاگرام یکی از قابلیت های اینستاگرام است و یک حالت شخصی سازی پیج شما می باشد که یک نوع تفکیک بین فالوورهای شما ایجاد می کند و قابلیتی است

کلوزفرند در اینستاگرام یکی از قابلیت های اینستاگرام است و یک حالت شخصی سازی پیج شما می باشد که یک نوع تفکیک بین فالوورهای شما ایجاد می کند و قابلیتی است برای محدود کردن لیست بازدیدکنندگان استوری که این لیست را خودتان باید ایجاد کنید به همین منظور ما در این مقاله به بررسی کلوزفرند در اینستاگرام می پردازیم .

کلوزفرند close friends  چیست؟

کلوزفرند در اینستاگرام یعنی محدود کردن بازدیدکنندگان استوری شما و فقط شما دوست دارید عده ای خاص استوری ها را ببینند به همین خاطر از این قابلیت استفاده می کنید. به بیان دیگر شما می توانید استوری های اختصاصی را برای دوستان نزدیک یا کلوزفرند خود ارسال کنید و دیگر فالوورهای عادی شما قادر به مشاهده این استوری نیستند.

شما عزیزان می توانید برای خرید فالوور اینستاگرام با ما همراه باشید .

تفاوت کلوزفرند با فالوورهای عادی

کلوزفرند در اینستاگرام از نظر ماهیت و قابلیت و حتی شیوه تعامل کاربران تفاوتی با لیست دوستان عادی ندارد و هر دو این افراد پست های معمولی شما را می بینند و کامنت و یا از طریق دایرکت پیام می فرستند ولی تنها تفاوت موجود مربوط به این است که شما برخی از استوری های خود را به طور اختصاصی برای کلوزفرند خود ارسال می کنید و فقط آنها می توانند جواب بدهند و یا به استوری شما پاسخ بدهند و تفاوت دیگری ندارد ‌.

اهمیت کلوزفرند برای کسب و کارهای آنلاین

کلوزفرند در اینستاگرام برای کسب و کارها بسیار با اهمیت است چون شما به عنوان یک کسب و کار آنلاین لیستی از مشتریان ویژه خود را در قالب کلوزفرند تعریف کردید و پیشنهادهای ویژه خود را از این طریق با آنها به اشتراک می گذارید و از این طریق باعث جذب مشتری می شوید و تخفیف ها و آفرهای ویژه را به آنها به طور اختصاصی استوری می کنید و یا می توانید از تدابیر خاص دیگر برای بهتر شدن تجارت خود استفاده کنید که همین امر باعث افزایش فالوور در اینستاگرام شما می شود پس این قابلیت تنها برای کاربران عادی نیست بلکه برای کسب و کارهای مختلف مفید می باشد.

چگونه کلوزفرند را فعال کنیم ؟ 

برای راه اندازی کلوزفرند در اینستاگرام کافی است وارد اینستاگرام شوید و وارد اکانت خود شوید و به قسمت پروفایل بروید و آیکون سه خطی گوشه سمت راست و فوقانی صفحه را انتخاب و گزینه کلوزفرند را انتخاب کنید لیستی از فالوورها نمایان می شود و شما به راحتی می توانید با انتخاب گزینه Add  از کنار نام هر کاربر انتخاب و آن را به عنوان دوست ویژه اضافه کنید و حتی شما می توانید افرادی را که فالوور شما نیستند را به کلوزفرند خود دعوت کنید و در کنار عکس پروفایل افرادی را که به لیست دوستان نزدیک شما اضافه شده باشند یک آیکون سبز رنگ با ستاره ای داخل آن نمایان می شود که در واقع نماد کلوزفرند است و برای حذف می توانید گزینه Remove  را بزنید و از لیست دوستان نزدیک حذف می شوند‌.

نحوه استوری کردن برای کلوزفرند

برای استوری کردن کلوزفرند در اینستاگرام باید لیست کلوزفرند خود را تکمیل کنید و وارد اینستاگرام می شوید و در قسمت استوری می روید یک استوری ایجاد می کنید و از پایین صفحه دو گزینه close friends   و your story  را مشاهده می کنید و بر روی کلوزفرند کلیک کنید تا استوری مورد نظر فقط برای لیست کلوزفرند نمایش داده شود و اگر درست استوری را فرستاده باشید نوار دور استوری شما سبز می شود.

استفاده از کلوزفرند اینستاگرام به روش خلاقانه

همانطور که گفتیم کلوزفرند در اینستاگرام برای کسب و کارها بسیار مفید است و باعث جذب مشتری می شود . همچنین شما می توانید با وارد کردن مشتریان ویژه به لیست خود خدمات و آموزش های ویژه ای قرار دهید که دیگر مشتریان از آن بی بهره می باشند که این کار باعث اعتماد مشتری و علاقه مشتری به کسب و کار شما می شود و هم باعث افزایش فالوور در اینستاگرام شما خواهد شد و یا با خلاقیت های دیگر شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید و آن را تبدیل به ابزاری برای جذب مشتری کنید‌ .

سخن پایانی

کلوزفرند در اینستاگرام بسیار مفید و مناسب است و با این ویژگی به سادگی می توانید فالوورهای خود را دسته بندی کنید و نمایش برخی از استوری ها را محدود به دوستان خاص و نزدیک یا خانواده کنید و کمی خلاقیت باعث فروش بیشتر و یا جذب مشتری و افزایش فالوور در اینستاگرام شما می شود به همین منظور شما می توانید با شرکت هپی فالوور ارتباط و از نحوه سفارش و افزایش فالوور در اینستاگرام اطلاع حاصل کنید .