عملکرد الگوریتم اینستاگرام

عملکرد الگوریتم اینستاگرام

عملکرد الگوریتم اینستاگرام مانند یک هوش مصنوعی عمل می کند یعنی با استفاده از هر لحظه داده های کاربران و آنچه که آنها علاقه دارند را بررسی و تحلیل می کند و بر اساس آن محتواهای جدید را نشان می دهد.

یکی از موارد مهم که تغییرات زیادی در اینستاگرام به وجود آورده است الگوریتم اینستاگرام است که این الگوریتم به کاربر کمک می کند تا به مواردی که به آن علاقه دارد دسترسی داشته باشد و علاقه و توجه کاربر بر روی پیج ها را در نظر می گیرد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی عملکرد الگوریتم اینستاگرام می پردازیم.

الگوریتم اینستاگرام چیست ؟

عملکرد الگوریتم اینستاگرام مانند یک هوش مصنوعی عمل می کند یعنی با استفاده از هر لحظه داده های کاربران و آنچه که آنها علاقه دارند را بررسی و تحلیل می کند و بر اساس آن محتواهای جدید را نشان می دهد و در اصل محتواهای را که کاربران زمان بیشتری برای دیدن آن صرف می کنند را نشان می دهد.

موارد مهم در الگوریتم اینستاگرام

عملکرد الگوریتم اینستاگرام به موارد زیر بستگی دارد که چند نمونه از آن را برای شما ذکر می کنیم :

رفتار کاربر

یکی از موارد مهم در الگوریتم اینستاگرام نحوه رفتار کاربران نسبت به پست ها ، استوری و غیره می باشد . یعنی اگر کاربری پستی را ذخیره کند به این معنی است که این پست ارزش ذخیره کردن را دارد و به همین دلیل است که بهترین پست های مشابه آن را اینستاگرام برای کاربر به نمایش می گذارد.

علاقه کاربر

علاقه کاربر به یک پست که آن را لایک می کند و کامنت می گذارد برای اینستاگرام بسیار مهم می باشد و طبق علاقه کاربر پست های شبیه به آن را نمایش می دهد.

نوع کیفیت و محتوا

یکی دیگر از موارد مهم در عملکرد الگوریتم اینستاگرام نوع و کیفیت محتواها است . پست های که تعامل آنها بیشتر یا تصاویر و ویدیوهای که محبوبیت بیشتری دارند را در نظر می گیرد . البته هر چه کیفیت محتوا و مطالب شما بهتر باشد کاربر زمان بیشتری صرف دیدن و خواندن آن می کند و برای دوستان خود می فرستد که باعث افزایش فالوور در اینستاگرام می شود.

مدت زمان ماندگاری کاربر بر روی پست ها

مدت زمانی که کاربران روی پست ها تمرکز می کنند بسیار مهم می باشد که این مسئله یک امتیاز برای آن پیج محسوب می شود و اینستاگرام از اینکه به این پست علاقه دارید را در الگوریتم در نظر می گیرد.

تعامل کاربران با پست ها

یکی دیگر از موارد مهم عملکرد الگوریتم اینستاگرام ساعت انتشار پست است که اگر ۳۰ دقیقه یا ۶۰ دقیقه اول تعامل خوبی پست داشته باشد مانند لایک ، کامنت ، ذخیره کردن این پست ها بیشتر به کاربران نشان داده می شود و باعث افزایش فالوور در اینستاگرام می شود.

ملاک های مهم الگوریتم اینستاگرام برای فید

در ادامه درباره ملاک های مهم الگوریتم اینستاگرام برای مفید توضیحی خواهیم داد:

علاقه شما مهم است

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در عملکرد الگوریتم اینستاگرام علاقه شما به پست ها می باشد که چه پست های را لایک می کنید و کامنت می گذارید و بر اساس اینها اینستاگرام داده ها را ذخیره و موارد جدید را برای شما نشان می دهد.

تعامل با فالوورینگ ها

افرادی که شما را دنبال می کنند هم در الگوریتم بسیار مهم است و لیست فالوورهای شما نشان دهنده این است که شما به چه موضوعاتی علاقه و توجه دارید ممکن است این موضوعات آشپزی ، موسیقی ، خانواده و غیره باشد که الگوریتم اینستاگرام این موضوع را درک کرده و باعث تعامل شما با فالوورها و افزایش فالوور در اینستاگرام می شود.

زمان انتشار پست

یکی از نکات مهم در عملکرد الگوریتم اینستاگرام زمان پست ها می باشد ‌که البته پست ها به ترتیب زمانی چیده نمی شود ولی در بالای فید شما قرار خواهند گرفت و جدیدترین پست ها به شما نشان داده می شود که در واقع دو گزینه مهم یعنی زمان انتشار پست و میزان تعامل شما با فالوورها نمایش پست ها را تعیین می کند.

افزایش فالوور در اینستاگرام

تعامل کاربران با یکدیگر و استفاده از پست ها و ویدیوها باعث می شود که فالوورها به پیج شما علاقه نشان دهند و پیج شما در اینستاگرام بیشتر نشان داده شود به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت هپی فالوور مراجعه و نحوه خرید فالوور در اینستاگرام و افزایش فالوور در اینستاگرام را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

عملکرد الگوریتم اینستاگرام بسیار مهم می باشد و به میزان فعالیت شما در اینستاگرام بستگی دارد و هر کاری که انجام می دهید مانند لایک ، کامنت و ذخیره پست همه روی الگوریتم تاثیرگذار است به همین منظور شما می توانید با شرکت هپی فالوور ارتباط و از نحوه سفارش و افزایش فالوور در اینستاگرام اطلاع حاصل کنید.