انواع فالوور اینستاگرام

انواع فالوور اینستاگرام

بدون شک برای افزایش تعداد فالوور باید با انواع فالوور اینستاگرام آشنا باشیم . این امر به ما کمک خواهد کرد تا بهترین روش را برای افزایش فالوور انتخاب کنیم .

بدون شک برای افزایش تعداد فالوور باید با انواع فالوور اینستاگرام آشنا باشیم . این امر به ما کمک خواهد کرد تا بهترین روش را برای افزایش فالوور انتخاب کنیم . 

افراد به دلایل زیادی از اینستاگرام استفاده می­کنند ، از به اشتراک گذاشتن تصاویر خود از یک شب تفریحی گرفته تا تبلیغ برای رونق کسب و کار خود . این امر باعث شده است تا اینستاگرام در سراسر دنیا کاربران زیادی را به خود جذب کند اما شاید بتوان گفت در ایران افراد بیشتری از این رسانه اجتماعی استقبال کرده­اند. 

از این رو افزایش تعداد فالوور ، در جهت رسیدن به هدفی که در اینستاگرام به دنبالش هستیم ، تاثیر فراوانی دارد .  در این مقاله لیستی تهیه کرده­ایم که شما را با انواع فالوور آشنا خواهد کرد .

 این لیست جامع و انحصاری نیست، ممکن هست انواع دیگری از فالوورها وجود داشته باشد و یا حتی فالوورها مخلوطی از هر دو باشند . در هر صورت این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بهترین روش را برای خرید فالوور اینستاگرام انتخاب کنید .

انواع فالوور اینستاگرام به چند دسته تقسیم می­شوند 

فالوور نامرئی

فالوور نامرئی (الکی یا فیک) - حساب­های کاربری یا اکانت­هایی در اینستاگرام وجود دارند که نه تنها هیچ عکس پروفایلی ندارند بلکه اسم­های عجیب غریبی هم دارند . در واقع می­توان گفت اکثر این اکانت­ها توسط افرادی خاص و با استفاده از برنامه­های مخصوص این کار ساخته می­شوند . بنابراین این نوع صفحات فقط تعداد فالوور شما را افزایش می­دهند.

از آن­جا که این اکانت­ها هیچگونه فعالیتی در اینستاگرام ندارند ، تعداد لایک و کامنت پست­های شما با تعداد فالوورهایتان تناسب نخواهد داشت . برای مثال ممکن است پستی در صفحه شما با ده هزار دنبال کننده فقط 200 عدد لایک دریافت کند!

فالوور خاموش

فالوور خاموش (تقریبا واقعی و غیر فعال)  - از طرفی دیگر باز هم اکانت­هایی در اینستاگرام وجود دارند که صاحبانش آن را فقط ایجاد کرده­اند و تقریبا هرگز از آن استفاده نمی­کنند. تفاوت آن با مورد قبلی در این است که برخلاف مورد قبل این اکانت­ها توسط افراد حقیقی ساخته شده­اند اما بنا بر دلایلی استفاده­ای از اینستاگرام نمی­کنند .

این نوع از اکانت ها هم تقریبا فعالیت خاصی در صفحه اینستاگرام شما ندارند و به احتمال فراوان مانند مورد قبل باعث عدم تناسب بین تعداد فالوور و تعداد لایک و کامنت در صحفه شما خواهد شد . 

فالوور درونگرا

فالوور درونگرا (واقعی و تقریبا غیر فعال) - افرادی هستند که بنا بر دلایلی شما را فالو کرده­اند ، پست­های شما را می­بینند اما لایک و کامنتی از طرف آن­ها برای شما در کار نیست . این امر می­تواند به خاطر درونگرا بودن این افراد باشد و یا شاید به این دلیل که خودشان را برتر از شما به حساب می­آورند ! 

 نکته مثبت این است که این افراد چیزی در شما دیده­اند که به جمع فالورهایتان اضافه شده­اند . شاید با تولید محتوایی خوب برای صفحه­تان بتوانید نظر آن ها را به خود جلب کنید و باعث ایجاد فعالیتشان در صحفه خود شوید . 

به طور قطع این نوع از فالورر بسیار بهتر و مفیدتر از دو مورد قبلی است چرا که در بدبینانه ترین حالت 20 تا 30 درصد در صفحه شما فعالیت خواهند داشت . 

فالوور پیگیر

فالوور پیگیر (واقعی و فعال) - این نوع از فالوورها به شما و محتوایی که تولید می­کنید علاقه دارند ، در صحفه شما فعال هستند و لایک و کامنت از طرف آن­ها زیر هر پستی که در صحفه­تان بگذارید ، وجود خواهد داشت و خوب دیگه چی از این بهتر! 

در واقع این نوع از فالوورها هستند که بیشترین تاثیر را در رشد و موفقیت صحفه شما در محیط اینستاگرام ، دارند . 

کلام آخر 

متوجه شدیم که 4 نوع فالوور در محیط اینستاگرام وجود دارد . همانطور که قبلا هم اشاره شد ممکن است انواع دیگری نیز موجود باشد و یا حتی ترکیبی از موارد گفته شده هم وجود داشته باشد . 

در این بین مطلبی که حائز اهمیت است این است که فالوور نوع اول و دوم تاثیر چندانی در جهت رشد صفحه شما ندارند . حتی این امکان وجود دارد که عدم تناسب بین تعداد فالوور و تعداد لایک پست­های شما باعث ایجاد نظر منفی در مخاطبت شما شود . پس اگر کسب و کاری دارید که به دنبال رونقش هستید ، محتوا در زمینه­های مختلف تولید می­کنید و یا حتی به دلایل شخصی به دنبال رشد صحفه اینستاگرامتان هستید ، بهتر است به دنبال فالوورهای نوع سوم و چهارم باشید